HABERLER

BOEING INTERNATIONAL BAŞKAN YARDIMCISI VE TÜRKİYE BAŞKANI GREG PEPIN VEDA TURLARINA ESBAŞ’I ZİYARET EDEREK DEVAM ETTİ

HABERLER

BOEING INTERNATIONAL BAŞKAN YARDIMCISI VE TÜRKİYE BAŞKANI GREG PEPIN VEDA TURLARINA ESBAŞ’I ZİYARET EDEREK DEVAM ETTİ

BOEING INTERNATIONAL BAŞKAN YARDIMCISI VE TÜRKİYE BAŞKANI GREG PEPIN VEDA TURLARINA ESBAŞ’I ZİYARET EDEREK DEVAM ETTİ
24 EYL
Haberi Paylaş :

BOEING INTERNATIONAL BAŞKAN YARDIMCISI VE TÜRKİYE BAŞKANI GREG PEPIN
VEDA TURLARINA ESBAŞ’I ZİYARET EDEREK DEVAM ETTİ

Boeing International Başkan Yardımcısı ve Türkiye Başkanı Greg Pepin, Ekim ayında Türkiye’deki görevini devredeceği Bernard Dunn’ı ESBAŞ yöneticileriyle tanıştırmak üzere ESBAŞ ve Uzay Kampı Türkiye’yi ziyaret etti. 

13 yılı Boeing Türkiye ve 10 yılı da Amerikan ordusunun Türkiye uzantılarında olmak üzere toplam 23 yılı geçirdiği Türkiye’de, havacılık sektörünün gelişmesine çok büyük katkılarda bulunan Greg Pepin, yıllarca Türkiye’nin fahri tanıtım elçisi gibi çalışarak, Ankara’da tüm çevrelerin takdir ve sevgisini kazandı. 2000 yılından beri Ege Serbest Bölgesinde faaliyetlerini sürdüren ve dünyadaki 3 Uzay Kampından biri olan Uzay Kampı Türkiye’nin eğitim programlarından faydalanmak üzere 300’ü aşkın çocuğa sponsorluk verilmesini sağlayan Greg Pepin, aynı zamanda Boeing’in Uzay Kampı Türkiye’ye ana sponsor olmasını sağlayan kişi olarak tanınıyor. 

Ekim ayında, Boeing Türkiye’deki görevi sona eren Greg Pepin yerine göreve başlayacak olan Bernard Dunn, 27 yılını Ortadoğu ülkelerinde geçirdiğini, ESBAŞ ve İzmir hakkında da geniş çaplı bilgi sahibi olduğunu ifade ederek, bugüne kadar Boeing olarak ESBAŞ’la yürütülen uyumlu çalışmaları aynı şekilde sürdürmeye kararlı olduğunu ifade etti. Boeing uluslararası Başkan Yardımcılığı ve Türkiye Başkanlığı görevine 2012 yılı Temmuz ayında atandığını ifade eden Bernard Dunn,  daha önce ITT Defence International firmasında Pazarlama ve İş Geliştirme Ortadoğu bölgesi Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığını belirtti. 

ESBAŞ yöneticileri tarafından ağırlanan Boeing temsilcilerine geniş çaplı bir sunum yapılarak Ege Serbest Bölgesi tanıtıldı. ESBAŞ yöneticileri Greg Pepin’e Boeing ile ESBAŞ arasında yıllardır gerçekleştirdiği uyumlu çalışmaları için teşekkür etti ve bu çalışmaların aynı şekilde Bernard Dunn ile de sürdüreceklerine emin olduklarını belirterek, yeni görevinde Bernard Dunn’a başarılar dilediler. 

 

Uzay Kampı Türkiye’yi gezdikten sonra, Ege Serbest Bölgesinde havacılık sektöründe üretim faaliyetlerini sürdüren Hollandalı Fokker Elmo ve Alman PfW firmalarını da ziyaret eden Boeing temsilcilerine, ESBAŞ Restoran tarafından geleneksel Türk yemekleri sunuldu.  

Bernard Dunn, Greg Pepin’ın da anlattığı gibi, Ege Serbest Bölgesinin dünyanın en çağdaş endüstri parklarından biri olduğunu görmekten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek bundan sonra İzmir ve Ege Serbest Bölgesine daha sık geleceği belirtti. 

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.