HABERLER

BİR DEV UYANIYOR SERGİ ALANI AÇILDI

HABERLER

BİR DEV UYANIYOR SERGİ ALANI AÇILDI

BİR DEV UYANIYOR SERGİ ALANI AÇILDI
01 HAZ
Haberi Paylaş :

Ege Serbest Bölgesinin kuruluş ve gelişimi ile ESBAŞ’ın kurucu Başkanı merhum Kaya TUNCER’in Ege Serbest Bölgesi projesini hayata geçirme yönünde yaptıklarını anlatan “Bir Dev Uyanıyor” Sergisinin açılış törenini 30 Haziran 2014 Pazartesi günü gerçekleştirildi. Törene ESBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mary Tuncer’in yanı sıra ESBAŞ’ın Yönetim Kurulu Üyeleri Deniz Tuncer, Ed Mills, Larry Hymes, Aran Dokovna, İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir Vali Yardımcısı İbrahim Ballı ve Ege Serbest Bölge Müdürü Şenay Satoğlu katıldı.  

Merhum Kaya Tuncer’in Ege Serbest Bölgesi ile ilgili vizyonunun ve kuruluş ve gelişim döneminde belirlediği değerlerinin yer aldığı sergi alanı ile ilgili olarak ESBAŞ CEO’su Dr. Faruk Güler şunları söyledi. “ESBAŞ’ın 1990 yılından bugüne kadar gelişiminin anlatıldığı sergide Sn. Kaya Tuncer’in vizyonunu aktarmaya çalıştık. “Bir Dev Uyanıyor” ismini yıllar önce bir gazetenin ESBAŞ için attığı manşetten aldık. O yıllarda ülkeye yabancı yatırım gelmiyordu, teknoloji bu kadar ilerlememişti, gerilerde olduğumuz bir dönemdi. Biz Ege Serbest Bölgesini geliştirmek için büyük hedefler koyduk ve hepsini gerçekleştirdik. O hedefleri gerçekleştirmeseydik, o dev ölürdü. Şimdi geldiğimiz noktada bu devin ne kadar büyüdüğünü hepimiz görüyoruz. Ege Serbest Bölgesi Türkiye’ye her alanda büyük katkı sağlıyor. Yenilikçilik ve gelişimin sürdürülebilmesi adına Ege Serbest Bölgesini ileriye götürmeye devam edeceğiz.”  

  

 

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.