HABERLER

BELARUS HEYETİ ESBAŞ'I ZİYARET ETTİ

HABERLER

BELARUS HEYETİ ESBAŞ'I ZİYARET ETTİ

BELARUS HEYETİ ESBAŞ'I ZİYARET ETTİ
14 KAS
Haberi Paylaş :

Belarus Grodno Serbest Ekonomi Bölgesi Genel Müdürü Sergey Tkachenko, Yatırımlar ve Dış İlişkiler Birimi Başkanı Ruslan Kizelevich ve Belarus Türk İşadamları Derneği Başkanı Veysel Övüt 14 Kasım tarihinde ESBAŞ’ı ziyaret etti. Belarus’ta toplam 6 adet serbest bölge işletildiğini, Grodno Serbest Bölgesinin devlet tarafından 2002 yılında kurulduğunu belirten Genel Müdür Sergey Tkachenko, Grodno Serbest Ekonomi Bölgesinde toplam 92 adet yatırımcının bulunduğunu, kuruldukları yıldan bu yana bölgede 22.000 kişinin istihdam ettiğini vurguladı.

Grodno Serbest Ekonomi Bölgesinde önde gelen sektörlerin otomotiv yan sanayi, metal, elektrik - elektronik, ağaç işleme, gıda sektörleri olduğunu sözlerine ekleyen Tkachenko, Ege Serbest Bölgesinin Türkiye’nin en başarılı Serbest Bölge olduğunu ve ikili ilişkileri geliştirmek istediklerini belirtti. ESBAŞ ve Ege Serbest Bölgesi hakkında geniş çaplı brifing alan heyet, ekonomik ve ticari ilişkilerin gelişmesinin temellerini atmak amacıyla “İyiniyet Bildirgesi” imzalamak istediklerini ifade ederek, olumlu izlenimlerle Bölgeden ayrıldı.  

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.