HABERLER

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİNİN BAĞIMSIZLIĞI ETKİNLİĞİ

HABERLER

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİNİN BAĞIMSIZLIĞI ETKİNLİĞİ

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİNİN BAĞIMSIZLIĞI ETKİNLİĞİ
01 TEM
Haberi Paylaş :

Amerika Birleşik Devletlerinin bağımsızlığının 240. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde, ABD’nin Ankara Büyükelçisi John R. Bass’ın katılımıyla İzmir’de düzenlenen resepsiyon, ESBAŞ’ın sponsorluğunda ve ev sahipliğinde bu yıl on birinci kez gerçekleşti.   

Resepsiyonda bir konuşma yapan ESBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mary Tuncer, 11'nci kez ABD Bağımsızlık gününe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Tuncer, "Büyükelçi John Bass Türkiye'ye 2014 yılında geldi. Kendisini üçüncü kez ağırlıyoruz. ESBAS olarak Amerikan Bağımsızlık gününe ev sahipliği yapmaktan dolayı gurur duyuyoruz" dedi.

Mary Tuncer’in ardından katılımcılara Hoş geldiniz diyen ABD Büyükelçisi John Bass, ABD'nin tüm çabası ile Türkiye'deki dostlarını ve müttefiklerini desteklemeyi sürdüreceklerinin altını çizdi. Bass ayrıca İzmir’de gerçekleştirilen resepsiyona ev sahipliği yapmasından dolayı ESBAŞ’a teşekkür etti.

İzmir’den çok sayıda bürokrat, siyasi parti temsilcileri, belediye başkanları, iş dünyası temsilcileri ve silahlı kuvvetler mensuplarının katıldığı resepsiyon Louisina'dan gelen ve dört kez Grammy ödülüne aday gösterilen dünyaca ünlü Pine Leaf Boys müzik grubunun eserleri ile devam etti.  

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.