HABERLER

ABD TİCARET BAKAN YARDIMCISI SN. ARUN M. KUMAR ESBAŞ'I ZİYARET ETTİ

HABERLER

ABD TİCARET BAKAN YARDIMCISI SN. ARUN M. KUMAR ESBAŞ'I ZİYARET ETTİ

ABD TİCARET BAKAN YARDIMCISI SN. ARUN M. KUMAR ESBAŞ'I ZİYARET ETTİ
01 HAZ
Haberi Paylaş :

ABD Ticaret Bakan Yardımcısı Arun M. Kumar ile ABD’nin Ankara Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Micheal Lally ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler’i ziyaret etti. 

Dr. Güler, Bakan Yardımcısına ESBAŞ ve Ege Serbest Bölgesi ile Ege Serbest Bölgesinde faaliyet gösteren ABD menşeli Cummins, Kale Pratt & Whitney, Delphi Otomotiv, Delphi Packard, FTB Fastener, Tusaş Motor gibi firmaların faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Dr. Güler, Ege Serbest Bölgesi hakkında aktardığı bilgilerin ardından Kumar’a 18-19 Eylül 2014 tarihlerinde ESBAŞ tarafından düzenlenmesi planlanan “YENİ DÖNEMDE TÜRKİYE-AMERİKA-AVRUPA PERSPEKTİFİ: Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı, Fırsatlar ve Riskler” Konferansı hakkında bilgi vererek konferansa davet etti.  

 

Kumar, bu önemli konferansı düzenleyen ve ev sahipliği yapacak olan ESBAŞ’ı kutlayarak, konferansa her türlü desteği vereceklerini belirtti. Kumar ayrıca gelecek hafta iki ülke bakanlarının katılımıyla Washington'da, Türkiye-ABD stratejik ortaklığını konu alan toplantıya katılacağını öğrenen Dr. Güler ile ABD ve Türkiye arasındaki ilişkileri geliştirmek amacıyla görüşmeler yapmak üzere sözleşti.  

 

Daha sonra Ege Serbest Bölgesini ve bir ABD & TR yatırımı olan Kale Pratt & Whitney firmasını gezen Kumar, olumlu izlenimlerle bölgeden ayrıldı. 

 

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.